Gold Bea

előadóművész

SZAKMAI  ÖNÉLETRAJZ

GOLD BEA

Született:                    Budapest, 1972. november 25.

 

1991 – Érettségi: Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola – alkalmazott grafika szak

1992 – MU Színház táncműhely – Limon tanulmányok (Gálik Éva)

1992 – DEKADANCE alapító tag – produkcióik:

 

-          Gnóm Gnózis

-          Madárka (az első Inspiráció pályázat díjnyertes darabja,

élő zene: Muzsikás együttes)

-          Penelopé lányai (rend.-koreogr.: Goda Gábor, a hetedik Kairói Nemzetközi Kísérleti Színházi Fesztivál nyitóelőadása)

-          Saturday Night

-          Garderobe (rend.: Suzanne Martin)

 

1994 – Graham tanulmányok (Lőrincz Katalin, László Mónika)

1995 – Állandó résztvevője a Műhely Alapítvány haladóknak indított tréningjeinek:

 (Tanárok: Vicky Shick, Roberto Galvan, Jamie Watton, Joachim Sclömer, Anouk van Dijk, David Zambrano, Louise Frankenhuis, Risa Steinberg, Franck Leberguier, Frey Faust, José Biondi, Lőrinc Katalin, Mándy Ildikó, Goda Gábor, Panja Fladerer…)

1995 – Oklevél: Budapesti Grafológiai Intézet, grafológus szak

1996                                       -    *Kutak (Mészöly Andreával közös produkció – megosztott

                                                     díj az Inspiráció pályázatán        

 

1997 – Asztrológiai tanulmányok kezdete Kaló Jenőnél

 

-          Popcorn (rend.: Varga Viktória)

-          *Pártában (első önálló produkció, partner: Kálmán Ferenc, az előadás elnyerte  az 1998-as Soros Stúdiószínházi Napok fődíját) 

1998   

-          Kontroll Kontra (rend.: Szabó Réka)

1998 - Folyamatos munka kezdete az ARTUS társulattal

 

-          Portré C (Artus: Noé Trilógia I.rész)

Fesztiváldíj a miskolci Magyar Színházak

Fesztiválján, 2000

-          Csillagörlő (Artus: Noé Trilógia II.rész)

 

1999

-     Mozdulatlan utazás (Artus: Noé Trilógia III.rész)

-          In Memoriam Dienes Valéria (Még 1 Mozdulatszínház előadása, mely 2000-ben az Alternatív Színházi Szemlén és a Veszprémi Fesztiválon is díjazott volt)

-          *Hantmadár (meghívott művészek közreműködésével)

 

2000

-     Chinvat (Artus: Noé Trilógia rövidített, színpadi verziója)

-    *Kis Gésa (megosztott I.díj  az I. Szóló Táncfesztiválon)

-          Káin kalapja (Artus produkció, a Budapesti Őszi Fesztivál nyitóelőadása)

-          Einstein álmok (Artus – Carambole koprodukciója/Zurich)

 

2001 – /Asztrológus diploma/

-          Négy kép (3+1) (rend.-koreogr.: Nagy Andrea, a II. Szóló Táncfesztivál díjnyertes alkotása)

-          Je t’aime (Civil Negyed produkció, rend.: Juhász Anikó, díjat nyert az Alternatív Színházi Szemlén)

-          Einstein álmok (Artus – Carambole, bővített verzió, nemzetközi vendégművészek részvételével a Budapesti Őszi Fesztivál nyitóelőadása)

2002

-          Osiris tudósítások (Artus prod., a Budapesti Őszi Fesztivál nyitóelőadása, majd 2003-ban díjat nyer a Veszprémi Táncfesztiválon

 

2003

-          *Idomított pilóta (szóló produkció)

-          Terítéken (rend.-koreogr.:Mészöly Andrea)

 

2004                                       -     Hókirálynő (Artus produkció)

-          Retina (Artus produkció)

-          Mr. és Mrs. Effektusok (rend.-koreogr.:Nagy Zoltán)

-          *Kis Gésa (átdolgozott változat, mely meghívást kapott a

firenzei „Fabbrica Europa 2005” fesztiválra/Stazione Leopolda)

  

2005                                       -        Dante performance (Artus produkció, Pannonhalma)

                                               -        Kéreg-kor (Artus produkció, Abakanovicz performance,

                                                         Szépművészeti Múzeum)

                                               -        Rókatündérek (Artus produkció)

                                               -        Örömgyilkos (Andax Színház produkció)

 

2006                                       -         Don Quijote Mauzóleum (Artus produkció,

                                                           rendező munkatársaként való részvétel)

                                              -           Maya idő és árnyék I. (Artus / Palenque, Mexico)

                                               -          Sztélé (Artus / részvétel az alkotói folyamatban)

-        *Esti Mise (önálló produkció, az ION zenekar élő

                                                           zenéjével

 

2007                                       -             Lakodalmi készülődés falun (R:Sárkány Sándor)

     -                   Szeánsz (Tünet Együttes produkció)

                                               -           Maya idő és árnyék II. (Artus / Santa Fe, New Mexico)

                                             -                Farkasok társasága (Artus produkció, MŰPA)

                                               -              Piroska és a farkasok (Artus produkció, MÜPA)

 

2008                                         -                           *Kívánság (szóló produkció)

               -           *Tanulmány a koreografológiáról („Az Ismeretlen

                                                           Kutatása” projekt, közös munka Gold Attila operatőr,Kövedsi László színész és Hakkel Hedvig grafológus közreműködésével. A darabot beválogatták a XIV. Alternatív Színházi Szemlére és a „dunaPart” kortárs Magyar előadóművészek platformjára, 2008)

 

                                               -           Meeting Points/Budapest – New York/

                                                           Közös munka három amerikai és három magyar alkotó között.

-                Emily&Alice (koreográfus: Ladjánszki Márta)

 

Állami kitüntetés: Magyar Köztársaság Bronz Érdemkeresztje az Artus társulat rendező asszisztensi munkájáért.

 

2009                                       -           Kazár Szótár (rendező: Kántor Kati )

                                               -           *Rövid kis ballada (rendező: Kövesdi László)

                                       -                                          *Kések háza

 

2010                                       -           Kérész Művek (előadás sorozat indul, egy nap alatt létrehozott performanszok, Artus produkció)

-                *Vég Veled (partnerem: Méhes Csaba)

      Alkotói- és közönségdíj: A Tánc Fesztiválja,

      Veszprém 2011 

 

2011                                       -           Ulysses Nappalija (Artus produkció)

                                               -           Bábel (Artus produkció, rendező munkatársaként való részvétel)

 

2012                                       -           KakasKakasKakas (Artus produkció, szerepátvétel Réti Annától)

-                Arany-Légy (Figura társulat – Gyergyószentmiklós,

      rendező: Goda Gábor, rendező munkatársaként való részvétel)

      Alkotói díj: A Tánc Fesztiválja, Veszprém

 

 

 

*-gal jelöltek az önállóan létrehozott előadások