A stúdió műtermeiben folyó tevékenység húsz éve vette kezdetét. A kezdeti időszakban, illetve azt követően, nagyjából az eddig eltelt időszak feléig a felépítés, a struktúra kialakítása zajlott. A tagság szakmai-emberi vonatkozásban többnyire egymáshoz szorosan kötődő kollégákból szerveződött.
A tér és a struktúra megszerveződésével magától értetődően fejlődött annak az igénye, hogy a stúdió a tagság közvetlen szakmai-baráti köre mellett szélesebb körben kínáljon helyet mind alkotómunkára, mind művek bemutatására.
Ennek köszönhetően mára elmondható, hogy a stúdió és a galéria eddigi történetében jelentős számú és a legkülönbözőbb műfajokban tevékenykedő alkotó vett részt kisebb-nagyobb mértékben.
Mára a stúdió, lehet mondani, érett korába lépett. Bizonyos értelemben ereje teljében van. A kezdeti időszak családiassága helyett ma inkább egyfajta szakmai értelemben vett pragmatizmus és professzionalizmusra irányuló törekvés jellemzi a belső szellemi és strukturális mozgásokat. Igaz ez abban az értelemben is, ami a stúdió képzőművész szekciójának jelenlegi tagságát illeti.
Vannak, akik alapító tagként húsz éve dolgoznak itt, van, aki két vagy éppen fél éve. Műfajok tekintetében van festő, szobrász, festő-szobrász, festő – grafikus, építész, designer-keramikus.
A jelenlegi Artus Lakók tevékenységét, műveit sem stiláris, sem ideológiai meghatározások szerint nem lehet egy esztétikai elv, rendszer alapján rendezni és annak tükrében bemutatni. Nincs az a „kalap”, ami alól bántóan ki ne lógna vagy az egyik vagy a másik. Mégis a stúdióban dolgozók közössége egy működő alkotó közösség. Egymást elfogadják, egymásra figyelnek és adott esetben egymás munkáját segítik.